Pomoc! Koušu si nehty

1. července 2008 v 14:31 | M!š!čka |  Péče o nehty
Kousání nehtů je strašný zlozvyk, který netrápí jen malé děti, ale i dospělé. Kdo s tím jednou začne, těžko si odvyká.

Kdy si koušeme nehty?
Ke kousání nehtů dochází ve stresových situacích nebo při pocitu nejistoty. Lidé, kteří s tímto neřestem bojují, si vůbec neuvědomují, že si nehty koušou…

Jak si odvyknout?
S kousáním nehtů se musí přestat stejně tak jako s cucáním palce u malých dětí. Těm se na prstík sype například pepř. Pálivá chuť je odrazuje k tomu, aby si víckrát paleček do pusinky nestrčily. Podobné je to s kousáním nehtů. Vyzkoušej lak proti kousání nehtů. Má nahořklou chuť, která tě donutí k tomu, abys ruce nechala na stole a nestrkala je do pusy.

Existují i různé hořké vodičky, které mají stejné účinky jako laky proti kousání, ale musíš dávat pozor při přípravě pokrmů. Jídlo by dostalo hořkou chuť po tvé odvykací kúře. Před přípravou jídel si umyj důkladně ruce.

Nech si udělat gelové nehty. To je jeden z nejpříjemnějších způsobů, jak se odnaučit kousat nehty. Tvé okousané nehtíky budou rázem sexy dlouhé a ruce budou během chvíle neodolatelně krásné. Už své ruce nebudeš muset schovávat pod stolem.

Když už jsi vyzkoušela všechny možnosti, jak předejít kousáním nehtů a ani jedna nezabrala, nejspíš jsi v silném stresu. V tomto případě zkus vyhledat lékařskou pomoc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.